Fashion love

24. září 2013 v 22:14 | Nits |  One Direction
JO!
PO ČTYŘECH HODINÁCH! JO! A taky bych prosila ocenění a pochvalu, protože jsem 3 A4ky napsala o něčem, co jsem v životě neviděla, tak to podle toho bdue asi i vypadat.
Ale...
...pořád vás miluju!Zatímco se venku proháněl podzimní chladný vítr, za dveřmi jednoho poměrně drahého značkového obchodu bylo příjemné teplo. Lustr tu byl vysoko a když jste zaklonili hlavu, mohli jste vidět odlesky, které po stěnách házely jeho krystalky zavěšené na stranách.

Ne, že by někdo, kdo navštěvuje tyhle podniky měl potřebu zaklánět hlavu jako blbec a sledovat nějaký křišťálový lustr, když tři takové má doma.

Byl tu stůl s pokladnou, který vypadal spíše jako recepce v hotelu; místo přední desky měl sklo, za kterým se vyjímaly a blyštily drahé a a ještě dražší šperky, všude kolem potom stojany s obleky, věšáky s šaty, krabice s botama, tyče na klobouky, ramínka na košile, všechno vyčištěné a předražené, tak, jak se na tohle místo patřilo. Obchod zabíhal do různých zákoutí, příčemž se sem tam mihl obchodní asistent či asisentka, aby vám pomohli váš výběr doladit k dokonalosti. Dámy chodily v elegantních kostýmcích, pánové jinak než bez obleku nebo velmi slušných kalhot nepřišli.

U květinové vázy a regálu s botami na podpatku bylo velké zrcadlo, za ním kabinka, před ním muž oblékající se do saka. Nespokojeně krčil nos a bylo na něm vidět, že černý svršek je mu krajně nepohodlný. Vlastně vypadal i docela komicky, bylo na první pohled vidět, že není zvyklý se pohybovat v těch černých kalhotách, které mu byly volné až směšně a kravatě, kterou měl zavázanou tak nešikovně, jako by si ji vázal nohama. Ale jestliže nebyl stálým návštěvníkem tohoto obchodu, kde vzal potom tolik peněz, se do tohohle úboru obléci?

"Lou?" broukl kudrnatý muž v tmavomodré košili se srdíčky, zapnuté až ke krku, palce elegantně zaháklé za kapsy černého kabátu.

Zlozvyk z povolání.

"Mhmpf."

"Je ti v tom fajn?" zjišťuje Harry s kudrnkami a spravuje mu kravatu.

"Upřímně? Ne, připadám si jako tučňák v kvádru," serve ze sebe všechno a zaleze do zkušební kabinky. Harry se mezitím otočí, chvíli bloudí uličkami, až vytáhne obyčejné černé lakýrky velikosti 9 a donese je Louisovi. Vleze za ním a sprahne ho přísným pohledem. Louis má na sobě rifle a...

A to je všechno.

"Nepůjdeš takhle, že ne? Je to přehlídka Burberry. Víš, co to znamená?"

"Zlato, já vím, kde pracuješ, tu značku znám, neboj se a nevychloubej se, já ti taky nehlásím každý gól, který střelím," poplácá ho po tváři a vyšoupne za závěs.

"Ale ty jsi obrana!" zabublá a sedne si do drobného křesílka.

Z kabinky se ozývá lehké pohvizdování, a když ho Harry napomene mlasknutím, konečně vyjde ven. Potetované tělo zahalí v jednoduché černé košili s límečkem, zapnutou na předposlední knoflík. Harry k němu přistoupí, ze zvyku opráší neviditelná smítka na ramenou a knoflík mu zapne. Louis si ještě upraví lem, spraví kapsy a pochvalně se podívá do zrcadla. Vypadají spolu hezky, tak nějak... vznešeně, by řekl. Obul se do lakýrek, padly jako ulité, Harry se vyzná, a odešli spolu k pokladně. Dáma ve středním věku si s obrovským úsměvem a chtivým pohledem převzala Harryho kartu, uviděla, že přítel pana Stylese má zakoupené oblečení na sobě, na což stejně nic říct nemohla, odečetla příslušnou sumu a sama je doprovodila ke dveřím s poznámkou, ať přijdou zas.
Hned kolem bylo plno fotografů, reportérů, náhodných kolemjdoucích nebo zvědavých čumilů. Harry pevně chytil Louise za ruku a vlekl ho cestou, kterou razil jeho ochrankář.

"Harry, proč jsme nemohli vzít Marka? Ne, že bych měl něco proti tvé ochrance, ale cítil bych se lépe," překřičel ty lidi okolo Louis a ještě pevněji stiskl Harryho ruku.

"Neboj se," jen mu stačil oplatit Harry, když byly vtěsnáni do černé limuzíny. To bylo lepší, o mnoho lepší. Přitulili se k sobě a ve zpětném zrcátku viděli znechucený výraz řidiče.

"Hele, jestli se ti to nelíbí, zatáhni si tady tu černou věcičku a řiď dál. Seš placenej? Seš, tak trochu profesionálosti," ozval se hrubý hlas vedle nich. Šofér semkl ústa do přísné čárky a zatáhl přepážku mezi prostorem řidiče a pasažéra.

Dojeli celkem brzo, ještě nebyly ani čtyři, ale řidič s nimi jel jako kdyby je někdo pronásledoval.

"Díky, Brade," usmál se Harry na svoji ochranku a přátelsky si ťukli pěstmi. "Říkal jsem ti, že se není čeho bát," pošeptal Louisovi ještě než vystoupili. Byly slyšet dveře šoféra; vysoukal se ven a otevřel je dnešním celebritám. Zvenku se ozýval příšerný hluk, jak jeden mluvil přes druhého a ten zase přes dalšího. Všude byly kamery, foťáky, blesky a mikrofony. Louisovi se udělalo mdlo, tohle v životě nemohli projít. Harry vylezl jako první, aby příteli poskytl aspoň nějakou podporu. Louis vylezl za ním a snažil se držet co nejblíž k němu; to už se k nim oboum řítila blondýnka s mikrofonem v ruce a kameramanem v závěsu.

"A tady už dorazil očekávaný host Harry Styles! Dámy a panové, jeden z nejslavnějších a nejkrásnějších modelů značky Burberry," mrkla na Harryho a Louis si pomyslel něco o tom, že by nevypadala špatně bez vlasů "jejíž podzimní kolekce se bude předvádět právě dnes večer. Povězte nám Harry, proč jste dnes přišel jako host a neuvidíme vás na módním mole?"

Harry se na ni zdvořile usmál, ale Louis poznal, že to nemyslí vážně, vždycky to poznal. Při upřímném úsměvu měl ďolíčky výše než normálně a hlubší vrásky kolem očí.

"Myslím si, že stejně důležité, jako předvádět tak prestižní značku jako je právě Burberry, je také to, umět podat pomocnou ruku a vyzkoušet si tu roli kamaráda, než kolegy, který bude podporovat dole pod molem a ne ve stresu vzadu v zákulisí."

Reportérka hltala každé jeho slovo a mrkala svými dlouhými (a umělými, jak si Louis šikovně všiml) řasami, zatímco se Louis rozhlížel okolo a pomalu ho přecházely klaustrofobické záchvaty.

"A koho jste si to přivedl? Nějakého fanouška nebo známého? To je milé."

Harry k sobě přitáhl Louise a jen co mu položil ruku kolem boků, oslnily je blesky fotoaparátů.

"Můj přítel, Louis Tomlinson, oficiálně přijatý profesionální fotbalista. A já věřím, že taky ten nejlepší," políbil ho na tvář a Louis se polichoceně a trochu vítězně usmál.

Žena vypadala poněkud zaskočeně, ale hned na to se zase usmála, popřála jim krásnou podívanou a už klopýtala k další přijíždějící limuzíně.

"Nick nepřijde?" zeptal se tak trochu mimo Louis, když se na každém druhém kroku nechávali fotit, zatímco se snažili dostat do sálu.

"Zůstává v rádiu, nestíhá," odpoví Harry mezi několika profesionálními úsměvy do kamer. Už ho začínají bolet oči. Dostanou se až dovnitř, když si Harry všimne, že je Louis nějaký zamlklý. Dovtípí se a proti své vůli se usměje.

"Snad bys nežárlil," otočí se k Louisovi a před všemi lidmi kolem, modely nebo diváky ho náruživě políbí. Louis mu zaskočeně polibek oplácí a cítí, jak se mu z kolen stává želatina. Harry nádherně voněl, vždycky krásně voní. Látka jeho košile byla měkká, jen jen do ní zabořit hlavu. Rty chutnaly jako jablečný džus, vychlazený a vytažený z lednice, jen se ta chuť rozlévala na jazyku. Harry ho chytil kolem boku, aby Louis neupadl, což hrozilo celkem rychle, a šli se spolu usadit do první řady, hned k molu.

Zbývající čas do začátku přehlídky si krátili nenucenou konverzací. Židle kolem nich se zaplňovali, Harry se občas otočil k nějakému známému a prohodil s ním pár slov, ale za každou cenu se snažil věnovat Louisovi. Nevěděl, jestli ho bude bavit tady několik minut sedět a pozorovat, jak se nad ním střídají lidé v nové podzimní kolekci. Chtěl, aby ho to zajímalo, ale móda prostě nebyla pro každého a ještě když to byli Harryho kolegové... Musí doufat v to nejlepší a skvěle to dopadne, určitě.

Nahoře na mole se prošlo několik modelů a modelek. Občas si někdo z nich našel chvíli i mrknout po Harrym, jen aby nikdo nic nepoznal, drobný letmý pohled. Harry se vždy usmál a Louis to pozoroval. Nežárlil tak jak by čekal, bylo hezké vidět, v čem Harry pracuje a mrzelo ho, že nestihne všechny Harryho přehlídky, ale takhle tu seděli spolu a mohli se dívat na opravdu zajímavé kousky. Někdy měl Louis chuť se zasmát, protože módní odvětví přecejen nebyla jeho přednost, tak mu některé modely připadaly vtipné, ale vždy se udržel. Když naopak Harry viděl, že to Louisovi připadá směšné, zachichotal se taky. Jen potichu, aby ho neviděli ani neslyšeli, bylo to určené jen Louisovi. Taková malá hloupost, ale staršímu to vždy zalichotilo. Naproti nim, na druhé straně pod molem, seděli reportéři a fotografové z různých časopisů, od těch špiček až po nějaké začátečnické, ale Louisovi se tu moc líbilo. Občas Harrymu zašeptal, že je to tu krásné a vážně dával pozor. Harry po něm vždy po očku mrknul, aby viděl, jak moc se nudí, ale Louis pozorně sledoval a bylo vidět, že o tom, co vidí, i přemýšlí. Harrymu spadl kámen ze srdce.

Na molu se zrovna nakrucoval Charlie, jeden z Harryho dobrých přátel z práce, předváděl světle hnědý rozepnutý kabát do půli stehen, pod kterém šla matně vidět červená košile s bílým límcem, šála v pískové barvě s rudými pruhy, obyčejné černé kalhoty a boty s tygrovaným vzorem. Harry ho se zájmem pozoroval, při cestě zpátky postřehl i tašku v levé ruce v mahagonovém odstínu.

"Něco podobného jsem měl také předvádět," zašeptal Louisovi a rychle ho políbil na tvář.

"Moc by ti to slušelo," odvětil také šeptem Louis a myslel to vážně.Louisovi se to líbilo, přehlídka byla skvělá, modely také, Harryho přátelé jsou úžasní, ale oddych už jednoduše potřeboval. Afterparty se hodila vždy. Uskrl z namodralého koktejlu s deštníčkem a přišel si pro Harryho. Mluvil s nějakou slečnou, byla hubená, vysoká, večerně nalíčená a nic nepila.

Určitě jedna z modelek.

Louis objal Harryho kolem pasu a začal mu jemně skousávat ušní lalůček. Harry sklonil hlavu k rameni, aby Louisovi ukázal, že teď ne, a dále se věnoval konverzaci s modelkou, Louis si však nedal pokoj. Chtěl se bavit, chtěl Harryho škádlit a chtěl, aby si ho Harry všímal. Rukou nenápadně přejel po jeho pozadí a zmáčkl jej v dlani. Harry se zakoktal ve větě, kterou právě chtěl říct, ale dělal jako by nic. Dopověděl, vyslechl si reakci a omluvil se. Zatáhl Louise k tanci, doprostřed davu lidí a povytáhl obočí. Louis se začervenal, zatvářil se jako totální nevinně a Harry se zlobil sám na sebe za to, že mu to vždy projde.

"Tady si nám koťátko chce hrát," políbil ho jako malé dítě na nos, chytil ho za boky a začal se pohybovat do rytmu hudby. Louis sjel svými dlaněmi od Harryho ramen přes trup, kde se pod košilí rýsovaly svaly, na podbřišek, až se otřel o Harryho rozkrok. Harrymu se zrychlil dech a natiskl se na Louise. Ten, ujištěn, že se ztratí v davu, přitlačil své prsty na Harryho tolik přecitlivělé místo a zároveň ho začal líbat na krku. Ne tak silně, aby mu udělal narudlý flíček, ale občas hravě skousl, občas zase jemně vystrčil jazyk, ale silněji zatlačil na Harryho rozkrok.

Tančili tělo na tělo, hudba v uších, vášeň v srdci, kapka vypitého nápoje v krvi. Zírali si do očí a snažili se toho druhého svést svůdnými pohyby nebo, v Harryho případě, jen gesty. Louis by z fleku mohl být tanečník u tyče nebo aspoň striptér, za to peklo v Harryho klíně si ho potom pěkně podá, mmm. Dotýkal se sám sebe, ale dokázal to tak, že to nevypadalo nijak lacině, byl jednoduše dokonalý. Nemohli se navzájem nabažit své přítomnosti, chvilky pro sebe, ta hudba to vše ještě dokreslovalo a už se to obecně nedalo vydržet.

"Za pět minut poslední kabinka?" vydechl Harry Louisovi do ucha a dlaněmi svoji pouť skončil na jeho zadku.


"Pohni si," sykl mu Louis zpět a nechal ho proti své vůli jít. Zas tak nápadní být nesměli.
 

21 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Bir Bir | 25. září 2013 v 15:11 | Reagovat

Perfektné, vážne úžasné :) Veľmi dobre sa to čítalo. K dokonalosti už len chýbalo zakončenie v tej kabínke :D ale nie bez tak to bolo dokonalé. Ďakujem za možnosť si to prečítať :)

2 Chriss Chriss | Web | 29. září 2013 v 14:46 | Reagovat

A pokračování v kabince? Nebylo by?

3 evulinda evulinda | 4. října 2013 v 19:17 | Reagovat

Jo my chceme POKRAČOVÁNÍ V KABINCE !!!!!! :D :D je to moc nádherné, jedna z mých nejoblíbenějších jednodílovek :):) dobrá práce :D :D ..... zvedlo mi to hned náladu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama