1. Jistota [Tys na mě koukal]

3. října 2013 v 21:49 | Nits |  Jistota
Jsem. Tu.
YAY.
450 návštěv? No omg, já vás miluju. Ty komentáře mi dělají radost, i hvězdičky, i vaše návštěva tady, bože, nevíte, jak jste boží.
Za odměnu (doufám), druhá povídka dnešního dne! Ale tentokrát načínám kapitolovku. Nevím, kolik dílů bude mít, ale jeden díl nemá moc slov, 500-600 slov, nejspíš. Takže nic závratného. Povídka je teda original, moje první vícedílná, která není fanfiction, tak na mě, prosím, buďte hodní!
Miluju vás!Položil těžký kufr na podlahu a rozkoukával se. Dvě postele kousek od sebe, dva pracovní stoly. Celkem velký pokoj, koberec uprostřed, za těmi dveřmi bude nejspíš koupelna. Oddychl si.

Je to tady, přišel den, kterého se bál, na který se těšil, který vyhlížel. Je na intru.

Otevřely se dveře a jeho pohled se setkal se studeně hnědými duhovkami. Zorničky se jim oběma rozšířily.

"Ty budeš Andy," usmál se ten ve dveřích a s napřaženou rukou přistoupil ke klukovi uprostřed pokoje. Instinktivně ustoupil, pořád se bál jeho chladného pohledu; až po chvíli stydlivě natáhl ruku a přikývl. "Jsem Kyle," řekl ten nový a zabral si postel dál od okna. Andrew chvíli stál na místě, když se rozhodl taky si vybalit. Vytáhl kufr na postel a otevřel ho. Cítil v zádech jeho pohled, přinutilo ho to se otočit. Kyle byl skloněný ke svým taškám.

"Promiň," zachraptěl Andy a odkašlal si. "Ale proč na mě tak koukáš?"

Kyle zvedl hlavu a povytáhl koutky.

"Nekoukám na tebe, uklízím si."

"Koukal jsi, kdybys nekoukal a uklízel, měl bys otevřenou tašku. Je stále zavřená." Kyle se přestal usmívat. Se zájmem se na svého nového spolubydlícího podíval a mlčky se znovu sklonil. Andy přemýšlel, jestli to nepřehnal. První den, nechtěl si znepřátelit spolubydlícího. Rozhodl se, že se omluví.

"Víš, já…"

Kyle ho přerušil.

"Ne, neomlouvej se, měl jsi pravdu. Koukal jsem," přiznal a mlčky skládal trička do své skříně.

Zavládlo ticho, Andrew naprázdno zavíral ústa, tak nějak nevěděl, co říct.

"Proč?" zkusil tiše za chvíli. Kyle zavřel tašku na zip, strčil ji pod postel a podíval se na Andyho. Jako by váhal, co má vlastně udělat. Jestli s ním ty čtyři roky přežije. Teda, pokud jednoho z nich nevyrazí.

Přemýšlel, jestli začít už teď. Začít s tím ďábelským plánem, co se mu zničeho nic vynořil v hlavě, když ta modrá očka uviděl. Byl cizí. Úplně a ryze cizí. Ale... Stálo mu to za to, ne? Možná by to mohlo pomoct k jejich sblížení se. Kdyžtak se na něco vymluví; na to byl přece mistr.

Andrew si všiml, že má v uchu náušnici. Má i tetování? Koukl na jeho paže. Přes šedou mikinu samozřejmě nic neviděl. Kyle přišel až k němu. Andy ustal ve vybalování kufru a zvedl k němu zrak; byl o něco vyšší. Zíral do jeho hnědých očí, byly jako kůra starých stromů, nebo vyprahlá půda. Taková zvláštní, avšak krásná barva. Kyle těkal z jednoho modrého oka do druhého. Nemohl si vybavit, jestli takové zbarvení vůbec někdy viděl. Když se díváte na moře po odlivu, odráží se v něm soumrak, černá barva oblohy. Byly tmavě modré, královská krev, moře v hlubinách. Sklonil se a přivřel oči. Přes řasy viděl jeho pootevřené rty. Říkaly si o polibek, a co bylo hlavní, on neuhnul. Sunul se blíž, Andy cítil jeho dech na rtech a v očekávání zavřel oči, touha vytěsnila jeho varovné myšlenky, blikající v hlavě jako velký rudý vykřičník. Už čekal, kdy ucítí elektrizující dotyk na rtech, kdy se sametově otřou o sebe a on políbí úplně cizího chlapce.


Někdo prudce otevřel dveře.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jamie Montek Williams Jamie Montek Williams | 4. října 2013 v 7:56 | Reagovat

Haha!!! Haha!!! Já to čekala! :D Né, promiň, ale já se nemůžu přestat smát... :D

2 Emily. Emily. | 4. října 2013 v 21:44 | Reagovat

Zabiju tě. Takto to ukončit?! Neeee. Potřebuju, abys mi dala jistotu, že jistojistě přidáš díl Jistoty co nejdřív! :D

3 Meredith Meredith | 6. října 2013 v 12:30 | Reagovat

Baví mě číst tvé výtvory! :3
Protože jsou vždy dokonalé. Stejně jako ty. Těším se na další díl :3

Emily to vystihla (y)!

4 Chriss Chriss | Web | 7. října 2013 v 16:50 | Reagovat

Nits! Krucinál, mám do tebe ještě víc hustit, že nemáš dávat takové debilní konce?! A KOUKEJ NAPSAT DALŠÍ DÍL!

5 Katie Katie | 24. října 2013 v 22:09 | Reagovat

So awsum *keeps reading*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama