9. Little Fairy With Curls

11. listopadu 2013 v 19:47 | Nits |  Little Fairy With Curls
Hi there,
mám Fairy. Jsem drsná. Je dlouhá jak to prase, má 1 886 slov, což je víc jak dvakrát tolik, co předchozí díl. :D:D Nevermind, řekla bych, že je to celkem dobrý díl, ale tak to už závisí na vás... Užijeme si dost Maddie a výchovných řečí, těšíte se? ^^
Byla bych ráda za komentáře, vždyť víteee...Chtěla jsem zakřičet, že jsem doma, ještě pořád jsem byla od Maddie jakási rozjívená, když jsem si všimla těch dvou, spokojeně oddychujíc na gauči, přikryti lehkou dekou. V kuchyni strouhanka všude okolo, otevřená lednice a… oblečení na zemi.
Bože kriste.
Vytáhla jsem z kapsy mobil a táty si vyfotila. Madison umře.
Svázala jsem si vlasy do culíku (Kudrny. Úplně. Všude.) a pustila se do úklidu. Doba oběda a oni stále spí. Vrhla jsem se do obalování nedotknutých řízků a tiše si pobrukovala melodii nějaké písničky, kterou teď často hrají v rádiu.
"Něco se nám probudilo," prohlásila jsem kamsi dozadu, kde se Harry snažil prchnout nahoru do patra. Leknutím nadskočil a pak se pomalu došoural ke mně. Natočil si do sklenice vodu a hltavě ji vypil. A to všechno jen v boxerkách.

"Ahoj, zlatíčko," zachraplal. "Jak sis mě všimla? A jak bylo?" narážel na přespání u Maddie.

"V odrazu trouby, která, mimochodem, od včera nebyla zaplá. A na druhou otázku bych se měla ptát spíš já," ukázala jsem prstem všude kolem, kde ještě před chvílí byl slušný nepořádek.

"No… Já jsem vařil," nadechl se. "A nešlo mi to. Tak mi Louis šel pomoct." Bylo na něm vidět, že mu vážně šrotuje v hlavě. "A pak jsme byli tak unavení, až jsme usnuli," dokončil a nasadil úsměv 'věř mi, nic lepšího nemám.'

Na spisovatele má celkem mizerný storky.

"Aha," pronesla jsem pomalu a řízky hodila na pánvičku. "A oblečením jste vytírali podlahu?" prohodila jsem směrem k němu.

"Em… Ano?" přimhouřil oči. Poslala jsem ho nahoru, než se mi bude snažit pomoct - a ještě moc rád odešel.

Oběd byl skoro hotový, když se z pelechu vyhrabal druhý hříšník.

Poškrábal se na zátylku, když si všiml hory triček a tepláků.

"Asi nemá cenu říkat, že tu byla potopa a my vytírali, co?" přišel až ke mně a já mu nastavila tvář.

"Nemá, to už zkoušel Harry," nechala jsem si vtisknout pusu a zašklebila se. "Škrábeš."

Přejel si dlaní po strništi a zívl.

"No… Chceš teda vysvětlit, co jsme tu dělali, nebo..?" vymrštil obočí a snažil se o frajerský postoj.

"Ew, tati," zacpala jsem mu pusu a nakrčila nos. Pak se mu svalila do náruče a objala kolem svalnatého torsa.

"A smrdíš," zahuhlala jsem mu do hrudi, ale neodtáhla se.

"Pardon, slečno voňavá," dělal uraženého "zkus si spát se svým otcem NA JEDNOM GAUČI," dodal po mém pohledu "hned potom, co uvaříte oběd a potom si stěžuj," zívl a protáhl se.

"Ale vy jste ho neuvařili…"

Zarazil se a potom se nervózně usmál. Prstem ukázal ke schodům a byl tentam. Zakoulela jsem očima a vydala se pomalu za nimi.

Vyběhla jsem po schodech a zaklepala na jejich ložnici.

"Tady vaše úžasná dcera, dva metry od sebe, nebo se stěhuji!" pronesla jsem dost hlasitě a otevřela dveře s rukou před obličejem. Po chvilce jsem ji oddělala a dívala se na ně, jak mě s pobaveným výrazem pozorují každý z jiné strany pokoje.

"Tatí? Dojde Maddie, jo?" usmála jsem se a zamrkala řasami. Zamračil se.

"Jaké jo. Co je to za slovo, prosím tě? Snad ano, ne? Poslední dobou jsi hrozně rozpustilá!" pokáral mě a prohrábl si vlasy. "A nekaboň se tak, s tátou se milujeme, to víš, až se jednou zamiluješ, na což máš ještě spousty času, taky budete…"

"TAŤKO!" zacpala jsem mu pusu a on mi poprskal dlaň.

"No fuj, Estelle!" zasmál se a dlaň mi utřel do svého trička.

"Jo, fuj, Estelle, to se nedělá," s vážným výrazem mě pokáral Louis a pak se rozesmál. Chytl mě za boky a vysadil na komodu. "Co budete s Madison dělat?" cvrnkl mi do nosu.

"Pomůže mi se připravit na ples," zamumlala jsem a začala si žmoulat kůžičku na ukazováčku.

"Tak na ples?" zvedl obočí a nahnul se k mému uchu. "Takže máme nápadníka, říkáš?" pošeptal mi. Cítila jsem, jak se mi hrne krev do tváří. Louis se rozchechtal a mrknul po Harrym, který si nás nevšímal; něco si mrmlal sám pro sebe a skládal košile do rovných komínků.

"Mám pro tebe potom přijet?" usmál se a ze zvyku mi upravil kudrny kolem obličeje. Zavrtěla jsem hlavou.

"Vyzvedne nás bratr Maddie, měla bych se jít chystat," odpověděla jsem nervózně a neobratně seskočila ze skříňky. Dvěma skoky byl u mě Harry.

"Pozor, vílo," chytil mě pod pažemi. Vděčně jsem se natáhla a dala mu pusu na tvář.

"Díky, tati. Musím jít, jdu ještě do školy a vrátím se navečer," zahlédla jsem jeho ustaraný pohled. "Neboj, bude se mnou Maddie." Pokýval hlavou.

"Připadá mi jako moc rozumná holka," nakonec se pousmál. Vyvalila jsem oči a nakrčila obočí. Můj dokonale dramatický výstup přerušil domovní zvonek.

"Je otevřeno," zakřičeli jsme s Louisem, za což jsme si oba vysloužili výchovný pohlavek.

Maddie vyběhla schody a zastavila se na chodbě.

"Čau," zazubila se. "Vílo, ty ale vůbec nejsi nachystaná," počastovala mě přísným pohledem. "Pánové, já vám ji na chvíli ukradnu." A než stačil Harry začít vyzvídat, smykem mě dotáhla do pokoje.

"Boty?" zeptala se, než jako velká voda otevřela dveře.

"Růžová krabice vpravo dole," zahuhlala jsem a způsobně si sedla na židli.

"Ne, sem půjdeš," přistrčila mě ke skříni a začala se přehrabovat ramínky.

"Moc slušné, moc na doma," kritizovala. "Moc fuj," zašklebila se a vytáhla béžové šaty s velkou mašli v pase. "A to je co?" zatvářila se tragicky a hodila je na zem.

"ŠATY!" vykřikla jsem a utíkala je zvednout.

"Pytel."

"Šaty."

"Pytel."

"TO JSOU ŠATY Z TRHU," zavřískla jsem a látku rychle vrátila zpátky.

"Na pytle?"

Zle jsem se na ni podívala a chtěla sáhnout pod jedněch zelených, když z vrchní police vypadla modrá, poskládaná látka.

"Supr, další pytel," sebrala je Maddie ze země a rozložila.

"Nene, tyhle ne!" skočila jsem po nich, ale Madison stihla uhnout.

"No tak tyhle teda ano."

Zarazila se.

"Vidíš to? Jsou tak boží, že mluvím i spisovně," otřásla se.

"Ty nemůžu!" S obavami jsem hleděla na tmavě modré šaty. Měly na sobě krajku přesně tam, kde začínal dekolt, a končila u lemu šatů; takže těsně nad koleny.

"Proč bys nemohla? Jsou krásný!" pohladila je a položila na postel.

"Jsou… krátké. A mám nahé paže. A krk. A vůbec," objala jsem se rukama.

"Tak proč je máš?" zeptala se, zatímco se skláněla k botám.

"Koupil mi je Louis, ale když je Harry viděl, řekl, že jestli je budu nosit, odstěhuje se na druhý konec království," pokrčila jsem rameny.

Maddie se zvedla i s párem bot v rukou.

"Myslela jsem, že budu muset zaběhnout domů, ale… wau, aspoň na boty máš vkus, když už na nic," vyplázla jazyk. Nafoukla jsem tváře a ona mě po nich poplácala.

"Obleč se, tady máš boty," vrazila mi do ruky černé boty na vyšším klínku a poslala do koupelny. Stále jsem stála na místě, šaty v jedné ruce a boty v druhé. "Budeš nejhezčí," usmála se na mě a zaváhala.

"Když ne, ostatním oholím hlavu a poliju šaty," zazubila se. Krátce jsem se pousmála. "Tak už jdi," vystrčila mě za dveře a přešla ke šperkovnici.

Po asi půl hodině rvaní se do šatů a snažení se nepřizabít se na botách jsem se přišla ukázat. Maddie vstala a zahleděná do náhrdelníku, který našla, přešla ke mně.

"Když si dáš tohle, bude to úplně… No sakra, tobě to sekne," zapískala a pomalu mě otočila. "Páni," zamrkala a usmála se.

"Nevypadám moc… nahá?"

"Miley Cyrus je nahá. Ty jsi kočka." Nemohla zakrýt, jak je pyšná na to, že mě donutila si ty šaty obléct. Za krkem mi zapnula stříbrný náhrdelník s modrými kamínky a jedním velkým uprostřed. Ozvalo se troubení z auta.

"Brácha," protočila oči Maddie. "Jdem, vílo!" zavelela a táhla mě po schodech dolů. Stačila jsem jen sotva zakřičet tátům na rozloučenou.

"Hurá!" otevřela Maddie dveře a nasoukala nás dovnitř. Bratra pleskla přes rameno.

"Estelle, to je Mike, Mike, to je Estelle, jedem."

"Maddie říkala, že budeš krásná, ale že až tak…" usmál se Mike a políbil mi ruku. Zčervenala jsem.

"Brzdi, mladej, ta už tanečníka má. I když bych byla radši, kdyby neměla," zamračila se.

"Buď milá!" zlehka jsem ji pleskla přes ruku.

Dojeli jsme až před školu, pomalu se stmívalo. Vystoupili jsme z auta a Mike nám oběma nabídl rámě. Zavěsily jsme se do něj a nechaly se dovést až do sálu. Plno světel, hudba už hrála, první odvážlivci tančili na parketu a hromadily se skupinky u stolů s pitím.

"Skočím nám pro něco, svěřuju ti bratra, nepouštěj ho, já za něj pokuty platit nebudu," přikázala mi Maddie a Mika nechala stát u mě. Mračil se.

"Takovýho hodnýho staršího bratříčka má, odveze ji a ona se ke mně bude chovat jako ke psovi," poraženecky sklopil hlavu. Zasmála jsem se.

"No teda…" ozvalo se obdivně za mnou. Otočila jsem se a hleděla do Sebastianových očí. Tetování měl skrytá pod dlouhými rukávy saka a vlasy měl o trochu míň neposedné, než normálně. Strašně mu to slušelo. Nervózně jsem si popotáhla za lem šatů.

"Já jsem… Tedy… Moc ti to sluší, Estelle," přistoupil ke mně a chytil mě za ruce.

"Děkuju. Tobě… um… taky," zablekotala jsem a omluvně se mu podívala do očí.

"Já ti jdu pro pití a ty si mezitím dotáhneš bezdomovce!" přihnala se Maddie, oddálila nás a do ruky mi vrazila kelímek s limonádou.

"Tvoje kamarádka je moc milá," ušklíbl se Sebastian.

"To ona ráda." Pohledem jsem se mu snažila naznačit, že mě to mrzí.

*-*-*

Maddie se aspoň tento večer držela a snažila se se Sebastianem komunikovat trošku na úrovni. Možná by z nich mohli být i přátelé… Zakroutila jsem hlavou.

"Co se stalo?" zasmál se Sebastian, když viděl, jak z ničeho nic vrtím hlavou.

"Jen jsem si na něco vzpomněla," zasmála jsem se s ním.

Čekala jsem na to, bála jsem se toho, nervozitou jsem se klepala, a přesto to přišlo. Z reproduktorů se ozvala pomalá písnička. Maddie na mě stihla vrhnout jeden jediný pohled, než ji Mike zatáhl na parket. Podívala jsem se na Sebastiana a ve stejnou chvíli on udělal totéž.

Odkašlal si.

"Smím prosit?" uklonil se a zadíval se mi do očí. Ostýchavě jsem svoji dlaň vložila do jeho a vydala se někam do středu tělocvičny.

Celou dobu jsme se sami sobě dívali do očí a vedli nezáživnou konverzaci. Prošla škola, bydlení, kamarádi, koníčky, snad všechno. Po třetím ploužáku jsem myslela, že nervózně uteču a poprosím DJe, aby tam dal něco jiného, cokoliv.

Když atmosféra začala houstnout, nebylo to dobré. Z těch všech světel se mi malinko zamotala hlava. Ale Sebastian… Sebastian vypadal jako král toho všeho. Tančil, jako kdyby od narození nic jiného nedělal, měl roztomilý smích a něžný pohled. Začal se sklánět až nebezpečně blízko mého obličeje a mně se rozbušilo srdce.

Tak takhle vypadá první polibek? S lehce pomotanou hlavou, zrychleným dechem a v náručí nádherného kluka?

"A padej, frajere," zaslechla jsem a přistála v náručí Mika. Začala jsem zmateně koukat kolem sebe. Maddie stála mezi mnou a Sebastianem a div, že jí od uší nešla pára. Odstrčila mě do náručí vlastního bratra, aby zabránila mému prvnímu polibku.

Vážně.

Opravdu, Maddie?

"Nechám tě tu samotnou a ty takhle? Dokážeš si představit, co by tomu řekl Harry? Mizíme!" luskla prsty a lokty si razila cestu ven z přeplněné budovy. Nestihla jsem se ani otočit na Sebastiana, jen jsem vnímala, jak mě Mike ochranitelsky tlačí ven a Maddie tahá za ruku. Nějak jsem nevěděla, jestli být naštvaná, že mi to překazili, nebo být vděčná, že mě uchránili od pořádného trapasu.
 

20 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Elizabeth Elizabeth | Web | 11. listopadu 2013 v 19:54 | Reagovat

To si děláš... Uch. Prý het scéna. Aha. Ty jsi tak zlá, víš to? A já jí to přálo (jo, přála!) a ty takhle. Že se nestydíš. Uch. Musím to vydýchat.
Ale Louis a Harry jsou k sežrání. Taky je chci domů.

2 Emily. Emily. | 11. listopadu 2013 v 19:59 | Reagovat

"A padej, frajere."
Tak je to správně. Pryč ode mě! Jen tak dál, Maddie, fandím ti, kámo!
Je to boží. Maddie a tátové hezky zabíjí.
Mám tuto povídku moc moc ráda, princezno.
Těším se na další díl. :3

3 CarolineDixion CarolineDixion | Web | 11. listopadu 2013 v 21:23 | Reagovat

Jo, frajere, padej.
Meruňko moje broskvičková, to je božácký. Víš vůbec, jak moc?
Já se táááááááááááák těším na každý díl a ještě když jsou takhle dlouhé. ^^ :)
Jsi nejlepší, víš to, jo? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama